Janša želi v himno dodati tudi drugo kitico Zdravljice in zahtevati, da se himni ploska: https://www.rtvslo.si/slovenija/jansa-podpira-prepoved-tujih-zastav-v-himno-bi-dodal-drugo-kitico-zdravljice/786460 Ustava določa le, da je himna Zdravljica, tako da lahko to stori tudi brez ustavne večine. Kot zanimivost, ustava ne določa niti, Zdravljica katerega avtorja je himna, tako da je mogoče brez ustavne večine spremeniti celotno besedilo slovenske himne. Le napisati je treba novo pesem in jo poimenovati Zdravljica, ter seveda z relativno navadno večino ustrezno popraviti zakon.